Esencan Hastanesi Facebook Sayfası Esencan Hastanesi Twitter Sayfası Esencan Hastanesi Instagram Sayfası Esencan Hastanesi Harita Esencan Hastanesi Telefon
444 0 212
Bilgi ve Randevu

Elektromyografi vücudumuzdaki sinirlerin ve kasların inceleme yöntemidir.

Kol ve bacaklarda sinir sıkışmalarında, kazalara bağlı sinir yaralanmalarında, bel ve boyun fıtıklarında, her tür kas hastalıklarında, şeker hastalığı ya da diğer hastalıklara bağlı olarak vücudumuzdaki sinirlerin etkilenmesinde, yüz felcinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

İşlem esnasında incelenen bölgeye bağlı olarak vücudunuza 2 tane ucunda kayıt elektrodu bulunan kablo yapıştırılır. Belirli noktalardan hafif şiddetle elektrik uyaranı verilerek kayıtlama yapılır. Verilen akım çok düşük şiddette olup herhangi bir zararı yoktur. Daha sonra eğer gerekli ise çok ince iğne yardımı ile belirli kaslara girilerek incelemeye devam edilir. İğneler tamamen sterildir, iğnelerde elektrik yoktur ve vücudunuza herhangi bir ilaç verilmez.

EMG incelemesi için genel vücut temizliğinin yapılmış olması gereklidir, incelenecek vücut bölgesine krem ya da losyon gibi bir şey sürülmemelidir. Vücudunda kalp pili taşıyanlar, herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullananlar inceleme öncesi doktora bilgi vermelidir. İnceleme yarım saat ile 1.5-2 saat arasında zaman alabilir. İnceleme süresi yapılan işleme göre değişmektedir.

 

ONLINE İŞLEMLER