Esencan Hastanesi Facebook Sayfası Esencan Hastanesi Twitter Sayfası Esencan Hastanesi Instagram Sayfası Esencan Hastanesi Harita Esencan Hastanesi Telefon
444 0 212
Bilgi ve Randevu

Radyo dalgaları yardımıyla homojenleştirilmiş bir manyetik alan içerisinde radyofrekans dalgaları kullanılarak insan vücudundaki yapıları ayrıntılı olarak inceleyen, X-ışınının kullanılmadığı gelişmiş görüntüleme yöntemlerinden biridir. MRG'nin insan vücuduna  henüz kanıtlanmış bir zararı bulunmamaktadır. Beyin, omurilik, kaslar, bağ dokuları, eklemler ve batın içi organlarda  mükemmel görüntü oluşturur. Sportif yaralanmalar için vazgeçilmez en iyi görüntüleme yöntemidir.

Ünitemizde 1.5 Tesla gücünde 8 kanallı MRG cihazı (General Electric HDE) bulunmaktadır.  Bu cihaz ile bilimsel veriler doğrultusunda hazırlanan ve tanısal doğruluğu arttıran görüntüleme protokolleri kolayca uygulanabilmektedir. Tüm nörolojik incelemeler (beyin, boyun,  omurga ve omurilik), damar incelemelerine olanak sağlayan anjiyografi, batın, akciğer ve kalp incelemeleri, meme, kas-iskelet sistemi incelemeleri yapılabilmektedir.

Hastanemizde yapılan  manyetik rezonans görüntüleme incelemeleri için tıklayınız.

manyetik rezonans

 

ONLINE İŞLEMLER