Esencan Hastanesi Facebook Sayfası Esencan Hastanesi Twitter Sayfası Esencan Hastanesi Instagram Sayfası Esencan Hastanesi Harita Esencan Hastanesi Telefon
444 0 212
Bilgi ve Randevu

Geleneksel röntgen cihazlarında kullanılan kaset ve film banyo teknolojileri yerine, kablosuz dijital dedektörler (algılayıcılar) kullanılarak yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi ve iş verimliliği sağlayan en güncel teknolojidir.  Dijital röntgen sisteminin temel avantajları;

1. Oldukça düşük radyasyon dozu kullanılarak yüksek görüntü kalitesini mümkün kılar ve özellikle çocuk hastalarda mümkün olan en düşük doz kullanılarak en  kaliteli tanısal görüntülerin elde edilmesi sağlanır.
2.  Otomatik doz hesaplamaları sayesinde, çekim tekrarları ortadan kaldırılarak hastaya gereksiz radyasyon verilmesi engellenir.
3. Çekimler, saniyelerle belirtilecek kadar kısa sürelerde tamamlanır. Elde edilen dijital veriler  kablosuz veri aktarımı kullanılarak elektronik arşiv sistemiyle paylaşılır ve  incelemeleri yapacak olan doktorun bilgisayar ekranına aktarılır.
4. Elektronik veri akışları ile merkezi arşivlemeye tam entegrasyonu mümkün kılar.
5. CD-DVD-USB gibi her türlü dijital veri kaydı sayesinde görüntülerin kolay transferi sağlanır.

Röntgen ünitemizde yapılabilen incelemeler için tıklayınız.

ONLINE İŞLEMLER