Esencan Hastanesi Facebook Sayfası Esencan Hastanesi Twitter Sayfası Esencan Hastanesi Instagram Sayfası Esencan Hastanesi Harita Esencan Hastanesi Telefon
444 0 212
Bilgi ve Randevu

Varis hastalığındaki tedavinin amacı varise neden olan ama hastanın genelde farkında olmadığı yetmezlikli damarı ve hastanın şikayetçi olduğu varisleri ortadan kaldırmaktır.

Varise neden olan damar kasıkla ayak bileği arasındaki safen toplardamarıdır. Ana amaç bu damarın ameliyat, laser, radyofrekans veya köpük ile tedavi edilmesidir. Damarı içerden ilaç vererek tıkamayı sağlayan köpük tedavisi en kolay ve en az ağrılı ancak tek başına yapıldığında varisin tekrarlama olasılığının en yüksek olduğu tedavidir. Laser ve radyofrekansta ise diz hizasından damar içine bir kateter yerleştirilmekte ve bu kateterden laserde yüksek enerjili bir ışın, radyofrekansta ise radyodalgaları verilerek oluşturulan ısı ile damarın içerden yakılması dağlanması sağlanmaktadır. Varise neden olan damarın cerrahi olarak çıkartılması olan ameliyat en klasik tedavidir ve genelde anestezi ile yapılır. Hastanemizde varis hastalıklarının cerrahi tedavisi bu konuda son derece deneyimli bir hekim olan Yrd. Doç. Dr. Serhan Yılmaz tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Serhan YILMAZ
Genel Cerrahi Uzmanı

ONLINE İŞLEMLER