Tıbbi Onkoloji

Genel Bilgiler
Doktorlarımız

Ülkemizde yılda 200 bin kişi kansere yakalanmaktadır. Günümüzde artık tedavi edilebilir hastalıklar grubunda olan kanserin, tanısı konulduğu andan itibaren pek çok branşın bir arada bulunduğu ortak bir bakış açısı ile değerlendirilmesi önem kazanmıştır.

Özel Esencan Hastanesi’ne başvuran hastaların tedavi planı, kanserle ilişkili bölümlerin ortak katkıları ile oluşturulan ‘Onkoloji Komiteleri’nde hastaya özel yaklaşımlarla gerçekleştirilmektedir.

Kanserin tanı ve tedavisinde, tüm branşların bir arada bulunduğu multidisipliner bir merkez çatısı altında ‘kişiye özel’ seçenekler sunan Esencan Onkoloji Merkezi; uluslararası standartlarda bilimsel altyapı ve ileri teknolojik olanaklarla hizmet vermektedir.

TIBBİ ONKOLOJİ

Tıbbı Onkoloji bölümünde hastaların verileri detaylı bir şekilde incelenerek dünya çapında kullanılan ABD ve Avrupa rehberleri doğrultusunda analiz edilmekte ve hasta için en uygun tedavi uygulanmaktadır. Kanser tedavisinde önemli yeri olan ilaç uygulamalarında hastanın yaşı, kansere eşlik eden hastalıkları, kişisel tercihleri, özel ve mesleki yaşamı ile psikososyal özellikleri göz önüne alınmakta, hastanın da bu sürece katılımı sağlanmaktadır. Hastalara; klasik kemoterapi tedavilerinin yanı sıra son yıllarda “akıllı” olarak adlandırılan hedefe yönelik ilaç ve molekül uygulamaları, immünoterapi gibi başarı oranı ve yaşam kalitesini yükselten seçenekler sunulmaktadır.Aynı zamanda hastalarımıza hem ağız hem de damar yolundan uygulanan ve tamamlayıcı tıp kapsamında bulunan bitkisel tedavi yöntemleri sunulmaktadır.

Uzm. Dr. Ümmü Betül Açıkalın

Uzm. Dr. Betül Açıkalın, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp öğrenimini 1991 yılında tamamlayarak mezun oldu. Daha…