Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğimizde, Omurga ve omurilik cerrahisi (Bel, sırt, boyun fıtıkları, kırık ve çıkıları, tümörleri, enfeksiyonu, eğrilikleri ve darlıklarının her türlü cerrahisi), Periferik sinir cerrahisi (Sinir sıkışmaları ve kesilerinin cerrahisi), Nörovasküler cerrahi (Beyin damarlarının ve hastalıklarının cerrahisi), Nörotravma cerrahisi (Her türlü kafa travmasının cerrahisi), Nöroonkolojik cerrahi ( Her türlü beyin ve sinir tümörü cerrahisi), Pediatrik nörocerrahi (Çocukluk çağı her türlü beyin ve sinir hastalıklarının cerrahisi), Fonksiyonel nöroşirürji (Parkinsonun cerrahi tedavisi) ve Epilepsi cerrahisi, uzman ve deneyimli hekim kadromuzla başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Son teknoloji cerrahi ekipmanla donatılmış ameliyathanemizde en hassas ve zorlu beyin ve sinir, omurga ve omurilik cerrahisi ameliyatları büyük bir başarı ile gerçekleştirilmekte olup ameliyat sonrası yoğun bakım ünitemizde hastalarımız titiz bir şekilde takip edilmektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümümüzde Tedavisi Yapılan Hastalıklar

Omurga ve Omurilik Cerrahisi

Bel, sırt ve boyun fıtıkları, kaymaları, kanal darlıkları, Omurga ve omurilik travmaları, tümörleri, enfeksiyonları, omurilik damar hastalıkları, omurga eğriliklerinin(Kifoz, skolyoz) tedavisi.

Beyin, omurilik ve sinir tümörlerinin cerrahi tedavisi (Nöro-onkolojik Cerrahi)

Kafatası, beyin zarları, beyin ve sinirlerinin, omuriliğin ve omurilikten çıkan sinir tümörlerinin veya yukarda bahis edilen dokulara başka organlardan yayılan metastazların tedavisi.

Beyin ve omurilik damarı hastalıklarının cerrahisi (Serebrovasküler Cerrahi)

Her türlü beyin kanaması, Beyin damarının baloncuğu (anevrizma), damar yumağı veya anormal damar yapısı (AVM, kavernom), omurilik damar yumağı, beyin damarlarının bypass cerrahisi, tıkalı şah damarının cerrahi tedavisi (karotis endarterektomi).

Pediatrik Nörocerrahi

Beyin içinde sıvı artışı ( Hidrosefali), kafatasının erken kapanmasına bağlı beyin sıkışmaları ve kafatası şekil bozuklukları (kraniosynostoz), doğuştan omurga defektine bağlı omurilik ve sinirlerin açıklıkları ve kese oluşumunun (meningosel), gergin omurilik sendromunun (tethered cord sendromu) cerrahi tedavisi.

Nörotravma cerrahisi

Her türlü darbelere bağlı beyin kanamalarının, ödeminin, kafatası kırıklarının  cerrahi tedavisi.

Ağrı cerrahisi

Kafa sinirlerinin basısına bağlı ortaya çıkan hastalıkların (trigeminal nevralji gibi), medikal tedavi ile kontrol edilemeyen ağrıların cerrahi tedavisi.

Periferik sinir cerrahisi

Sinir sıkışmaları (karpal tünel sendromu, unlar oluk sendromu, TOS, tarsal tünel sendromu) ve kesilerinin cerrahi tedavisi.

Epilepsi cerrahisi

İlaç tedavisi ile kontrol edilemeyen epilepsilerin cerrahi tedavisi.

Beyin, omuga ve omuriliğin yapısal bozukluklarının cerrahi tedavisi

Beynin, omurga ve omuriliğin şekil bozukluklarının neden olduğu hastalıkların (Chiari malformasyonu, siringomyeli, gergin omurilik sendromu, split cord sendromu) cerrahi tedavisi.

Fonksiyonel nöroşirürji

Parkinson ve benzeri hareket bozukluklarının cerrahi tedavisi.

Birim Doktorlarımız

https://esencanhastanesi.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/ilker-unlu.jpg
Op. Dr. İlker Ünlü
Beyin ve Sinir Cerrahisi
444 0 212
Whatsapp